Sufit podwieszany z oświetleniem led. Jak zrobić sufit podwieszany z oświetleniem – montaż led krok po kroku

Sufit podwieszany z oświetleniem led. Jak zrobić sufit podwieszany z oświetleniem - montaż led krok po kroku

Podwieszany Sufit LED – na co trzeba zwrócić uwagę?

Podwieszany sufit Led to bardzo praktyczne, estetyczne i nowoczesne rozwiązania. Można go wykonać zarówno w nowych wnętrzach jak i podczas remontu strasznych mieszkań czy domów. Wykonanie takiego sufitu nie jest zbyt skomplikowane. Warto wiedzieć w jaki sposób go zbudować, dlaczego tak wiele osób decyduje się na jego wykorzystanie oraz z jakimi zaletami się on wiąże. Dobrze wykonany sufit podwieszany może prezentować się naprawdę efektownie. 

Sufit podwieszany z oświetleniem led – gdzie się sprawdzi?

Sufit podwieszany Led sprawdzi się niemal wszędzie. Można się na niego zdecydować w każdym pomieszczeniu bez względu na jego przeznaczenie czy styl, w którym go utrzymano. Istnieje jednak kilka przykładów, w których budowa podwieszanego sufitu jest szczególnie polecana. 

Wykonanie sufitu podwieszanego to świetne rozwiązanie przede wszystkim w przedpokoju. W ten sposób można w interesujący i praktyczny sposób oświetlić nawet dość długi korytarz, a ponadto zachwycić ciekawym efektem już na wejściu. 

Podwieszany sufit Led często wykonuje się także w salonie. W pomieszczeniu tym może się on prezentować szczególnie efektownie. Oświetlenie zamontowane w specjalnym suficie może być umieszczone w taki sposób, aby wyznaczyć poszczególne strefy w pomieszczeniu np. strefę relaksu, czytania itd., a także doświetlić strategiczne miejsca czy optycznie zmienić wielkość salonu. 

Sufit podwieszany z oświetleniem led to doskonały pomysł jeśli chodzi o aranżacje kuchni. W pomieszczeniu tym funkcjonalne rozmieszczenie oświetlenia to bardzo ważna kwestia. Dlatego zastosowanie oświetlenia led pozwoli na doświetlanie każdego zakamarku. 

Led w suficie podwieszanym – dlaczego warto? 

Zastosowanie sufitu podwieszanego z oświetleniem led wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim ich jest to rozwiązywanie, które pozwala skutecznie modelować pomieszczenia. Można w ten sposób powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Dzięki podwieszanemu sufitowi dana przestrzeń może się stać dużo przytulniejsza. Ciekawym rozwiązaniem jest też sufit podwieszany na różnych wysokościach. Pozwala on wyróżnić poszczególne strefy. 

Podwieszany sufit pozwala też skutecznie ukryć wszelkie niedoskonałości i ubytki. Taki strop gwarantuje otrzymanie idealnie gładkiej i równej powierzchni. Sprawdzą się to świetnie podczas remontu starych kamienic. 

Kolejną zaletą jest duża elastyczność w kwestii doboru idealnego oświetlenia. Na stopie można umieścić dowolną ilość punktów świetlnych. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, preferencji inwestora, a także tego jaki efekt chce się osiągnąć. Ciekawym pomysłem są także specjalne taśmy led. Warto wybrać takie, które można dowolnie regulować pod względem natężenia i koloru. 

Dekoracyjny sufit podwieszany Led krok po kroku 

Jak wspomniano wcześniej, wykonanie sufitu podwieszanego led nie jest takie trudne jak mogło by się wydawać. W pierwszej kolejności z pewnością warto przygotować dokładny projekt. Należy w nim uwzględnić wymiary pomieszczenia, a także dokładny rodzaj oświetlenia i ilość. Do wyboru są tradycyjne żarówki Led lub bardziej nowoczesne taśmy. Przygotowując plan należy także wyznaczyć miejsca, w których przebiegać będą kable elektryczne. Jeśli uda się przygotować dokładny i prawidłowy plan można przejść do właściwych prac. 

Przygotowując sufit podwieszany należy rozpocząć od stworzenia specjalnego stelażu do którego w późniejszym czasie będzie się mocować płyty. W trakcie prac konieczne jest stosowanie poziomica, tylko wtedy efekt końcowy będzie idealny. Im wyższą wyspę chcemy otrzymać, tym dłuższe profile należy przygotować. Na koniec szkielet należy uzupełnić profilami poziomym oraz poprzecznymi.

Następnym etapem prac jest stworzenie obudowy. Trzeba obliczyć ile płyt będzie potrzebne w tym celu. Ważne jest także pozostawienie otworów przez, które przeciągane będą kable elektryczne. Na tym etapie prac można przymocować żarówki Led lud przykleić specjalne taśmy. Nie można także zapomnieć o podłączenie specjalnego transformatora lub zasilacza, który zazwyczaj dołączony jest do zestawu. 

Na krawędziach należy zamontować specjalne profile U, a także płyty gipsowe – w ten sposób można efektownie zakryć oświetlenie. Ostatnim etapem prac jest wykończenie sufitu tak, aby prezentował się atrakcyjnie wizualnie. W tym celu konieczne będzie przeprowadzenie szpachlowania i spoinowania. Całą powierzchnię trzeba dokładnie wygładzić i pokryć wszelkie nierówności. Ważne jest także zadbanie o to, aby wszystkie kąty były proste. 

Wykonanie sufitu podwieszanego z płyty gipsowo – kartownowych nie jest trudne. W kilku krokach można samodzielnie wykonać efektowny strop, który pozwoli odmienić każde wnętrze. Rozwiązanie to sprawdzi się świetnie w każdym pomieszczeniu, zarówno w nowym jak i starszym budownictwie. Bez wątpienia warto zastanowić się nad nim planując wykończenie wnętrz lub remont. Sufit podwieszany Led może także sprawić, że dane pomieszczenie będzie się wydawało większe lub bardziej przytulne. Wszystko zależy od konkretnego pomysłu oraz zastosowanych materiałów, a także od ilości i rodzaju oświetlenia.