Nowoczesny pokój dzienny – Jakie meble do salonu wybrać?

Nowoczesny pokój dzienny - Jakie meble do salonu wybrać?

Nowoczesny pokój dzienny – Jakie meble pokojowe wybrać?

Pokój dzienny to serce nowoczesnego domu. To tam dzieje się najwięcej. Jest to przestrzeń, w której spędza się czas z najbliższymi, odpoczywa, czyta książki, spędza czas z dziećmi i pracuje. Salon łączy w sobie wiele funkcji, a czasem dodatkowo jest połączony z kuchnią, jadalnią czy nawet z sypialnią. Warto więc wiedzieć jakie meble wybierać, aby utworzyć praktyczne i nowoczesne wnętrze, w którym każdy będzie się czuł dobrze. 

Idealna kanapa – meble do salonu, które wyróżnia wysoka jakość

Najważniejszym meblem, który musi się znaleźć w każdym salonie jest kanapa. Jest to bardzo praktyczny i funkcjonalny mebel. Na dobrze dobranej sofie można spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną, zjadać obiady, oglądać telewizję, czytać książki, pracować, a nawet spać. Możliwości jest bardzo wiele i z trudno sobie wyobrazić pokój dzienny bez tego mebla. 

Przed zakupem kanapy trzeba określić na jak duży model można sobie pozwolić. Wśród popularnych rozwiązań często wybierane są mniejsze, eleganckie sofy lub większe, rozkładane kanapy z funkcją spania. W większych pokojach dziennych, dobrze spełni się narożnik. 

Jakie fotele wybrać? – najlepsze meble do pokoju dziennego

Obok sofy lub kanapy warto także postawić na pasujące fotele czy pufy oraz stolik. Dobrze dobrana ława doda komfortu i wygody. Świetnie sprawdzi się podczas kawy że znajomymi, czy pracując. Na stoliku można także gromadzić najbardziej potrzebne rzeczy oraz dekoracje np. zapachowe świeczki czy bukiety kwiatów. Zależnie od tego, czy pomieszczenie ma służyć jedynie jako salon czy także jako jadalnia, można wybrać mniejsze stoliki kawowe lub większe, przy których można wspólnie zjeść posiłki. 

Kolejnym niezwykle przydatnym meblem w każdym salonie jest komoda. Nowoczesne wnętrza są często utrzymane w minimalistycznej aranżacji, dlatego nie trzeba wybierać zbyt dużej ilości mebli. Dobrym wyborem będzie więc komoda. Jest ona nie tylko praktyczna, ponieważ można w niej przechowywać mnóstwo przydatnych rzeczy, ale także stanowi świetne tło dla dodatków i dekoracji. W nowoczesnym salonie świetnie sprawdzi się mebel utrzymany w stonowanych kolorach, w prostych, geometrycznych kształtach. Oprócz tradycyjnych stojących mebli, z pewnością świetnie się będą prezentowały komody wiszące, dodadzą one lekkości pomieszczeniom. 

Jeżeli jednak, komoda ma być głównym meblem w pomieszczeniu, dobrym rozwiązaniem będzie wybór mebla, który jest bardziej dekoracyjny np. za sprawą metalowy lub drewnianych dodatków czy nowoczesnych taśm LED. 

Aranżacja ścianki telewizyjnej – minimalistyczne i stylowe meble

Najważniejszym meblem w każdym salonie jest ścianka, na której znajduje się telewizor. Z pewnością powinna się na niej znajdować szafka RTV. Spełnia ona podobne funkcje do komody, jednak dodatkowo posiada specjalne miejsca, w których można przechowywać dekodery, routery, konsple do gier, różne sprzęty, kable czy dodatki. Dodatkową zaletą tego typu mebli są specjalne osłonki na kable, dzięki czemu pomieszczenie prezentuje się bardzo estetycznie. 

Dodatkowe meble pokojowe

Oprócz wyżej wymienionych mebli w nowoczesnym salonie można także wstawić inne meble mające bardzo różne funkcje. Dobrym rozwiązaniem mogą być np. specjalne witryny, w których można przechowywać pamiątki, zdjęcia rodzinne czy np. książki. Zamiast ukrywać je wewnętrz szaf, dobrze jest je wyeksponować w ciekawy sposób. Prezentując w ten sposób różne rzeczy i pamiątki można pokazać swoje zainteresowania, osobowość oraz charakter. Witryny udekorowane nowoczesnymi lampami LED świetnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza. Kiedyś meble tego typu były przeznaczone do przechowywania serwisów stołowych i innych naczyń, których właściwie nigdy się nie używało, dzisiaj przy ich pomocy można wyeksponować wszystko to co jest warte uwagi. 

W salonie można też wstawić regały na książki lub specjalne meble kominkowe. Dostępne są w bardzo wielu wariantach zarówno stojącym jak i wiszącym. 

Kolorystyka mebli – o czym pamiętać wybierając meble do salonu?

Meble do salonu mogą być utrzymane w różnej kolorystyce. Wiele zależy od tego jak urządzone jest całe pomieszczenie. Dobrym pomysłem może być np. biel. Wiąże się ona z dużą elegancją i prostotą. Meble tego typu bardzo dobrze się komponują z innymi meblami i dodatkami. Z pewnością pozwolą stworzyć świetną metamorfozę mieszkania. Aby je ożywić, warto postawić na dodatki takie jak np. świeczki, rośliny czy różne figurki. Warto także zaznaczyć, że białe meble bardzo dobrze współgrają z nowoczesnym oświetleniem LED. Bardzo dobrze prezentują się także czarne modele. 

Bardzo klasyczną propozycją, ale taką, która także bardzo dobrze będzie się prezentowała w nowoczesnych mieszkaniach jest drewno. Naturalny materiał wygląda bardzo atrakcyjnie i nadaje wnętrz przytulny charakter. Do ich zalet należy także to, że rozpraszają naturalne światło, a także dodają pozytywnej energii. Są one także niezwykle uniwersalne i pasują do wszelkich aranżacji. 

Dobór odpowiednich mebli do salonu to bardzo ważna kwestia. Oprócz kanapy, stolika oraz mebli RTV, warto także zdecydować się na mniej popularne rozwiązania jak np. witryny, w których można wyeksponować interesujące pamiątki, zdjęcia i dekoracje oraz nowoczesne meble kominkowe. Wiele zależy od tego jak duże jest pomieszczenie oraz jaki efekt chce się osiągnąć.