Aranżacja salonu czyli modne wnętrze w pokoju dziennym.

Aranżacja salonu czyli modne wnętrze w pokoju dziennym.

Salon – aranżacje, czyli inspiracje na modny wystrój wnętrza pokoju dziennego.

Wielu z nas stawało już pewnie nie raz nad zadaniem dokonania projektu swojego salonu. Pojawiały się w nas pytania, jak urządzić mały salon, jaki mebel wybrać, tak aby pasował. W tym artykule zostaną przedstawione informacje, które mogą okazać się inspiracją do utworzenie nowoczesnego designu, spełniającego wasze oczekiwania. Zapraszam do lektury.

Aranżacja salonu – na co warto zwrócić uwagę?

Kiedy poszukujemy pomysłów do wyboru dekoracji danego pomieszczenia, warto sprawdzić obecne trendy. Poszukiwanie ciekawych pomysłów zagospodarowania salonu może czasem wydawać się zajęciem trudnym. Jednakże nie ma przecież rzeczy niemożliwych. Jednakowo, gdy postanawiamy urządzić jadalnie, pokój dzienny, tak samo warto w przypadku tego pomieszczenia mieć swój pomysł na salon, zaś możliwości jest wiele. Warto zatem szukać takiego pomysłu, który będzie odpowiadać naszym potrzebom. Jest to przecież miejsce, gdzie chcemy spędzać czas. Roztropnym więc wydaje się tak przygotować jego wygląd, aby stworzyć przestrzeń idealną na wypoczynek. Warto przy tym poznać różne modowe trendy i style, i zastanowić się, który będzie nam pasować najbardziej, a opcji jest wiele, m. in:

  • styl rustykalny,
  • minimalizm,
  • styl glamour,
  • industrialny,
  • styl skandynawski,
  • eklektyczny.

A wszystko przecież po to, aby stworzyć swój salon marzeń.

Inspiracja na nowoczesny i przytulny projekt wystroju salonu w stylu skandynawskim

Pierwszym ze stylów architektonicznych salonu, który warto omówić, jest styl skandynawski. Plan wnętrz w tym stylu charakteryzuje się jasną kolorystyką, przestronnym zagospodarowaniem wnętrza oraz prostotą i funkcjonalnością. Ten styl idealnie pasuje do pomieszczeń, których metraż jest większy, oraz są dobrze nasłonecznione. Jednocześnie zarazem poprzez zastosowanie jasnych barw optycznie powiększa on dany pokój. Zyskuje on coraz większą popularność w mieszkaniach Polaków. Styl ten zakłada dobór naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. Podłoga w takim stylu zazwyczaj jest drewniana. I w ten sposób mamy podstawy zagospodarowania przestrzeni w tym stylu w naszym mieszkaniu. Częstym dodatkiem dekoracyjnym dla tego stylu będzie dywan w odpowiednio dobranych barwach. Bardzo ważną rolę w pokoju pomyślanym w ten sposób odgrywają tkaniny, jednakowo jako dywan, czy na obiciach kanapy, sofy. Styl ten zazwyczaj jest dość prosty, ale zarazem przytulny.

Pomysł na salon – jak urządzić salon połączony z kuchnią?

Coraz częściej możemy zobaczyć pomysły na urządzanie salonów połączonych z kuchnią, bądź aneksami kuchennymi. Kiedy decydujemy się na tego typu zagospodarowanie przestrzeni, warto pamiętać o stworzeniu strefy, gdzie będzie znajdować się kuchnia, oraz części wypoczynkowej. Ciekawie takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w loftowych wnętrzach. Zdecydowanie się na zrobienie salonu z kuchnią może być bardzo roztropnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku małego metrażu naszego pokoju. Warto pamiętać także o zapewnieniu sobie dodatkowego miejsca do przechowywania najróżniejszych rzeczy.

Salon w stylu industrialnym – eklektyczne wnętrze

Styl ten charakteryzuje się m. in akcentami z cegły lub betonu na ścianie. Warto jednak podkreślić, że nie nada się on do każdego domu, gdyż lubi sporą przestrzeń. Dobrze pasują tutaj elementy związane z technologią, jednym z nich może być na przykład telewizor. Do organizowanej w ten sposób przestrzeni danego pokoju pasują akcenty na poszczególnych ścianach. Można na jednej położyć cegłę, a na innej beton. Warto przemyśleć też dobór właściwej kanapy lub sofy oraz fotelu. Tonacje barw mogą być jasne lub ciemne, jedne i drugie będą pasować, można też zastosować kontrast, aby bardziej podkreślić dane miejsce.

Jak urządzić modny projekt salonu w stylu glamour?

Kiedy myślimy o tego typu zagospodarowaniu przestrzeni, z pewnością możemy stwierdzić, że zastosowanie tego do naszego pokoju da nam w rezultacie modny salon. Możliwe, że w przypadku niektórych zastosowanie tego rodzaju stylu zaowocuje w efekcie powstaniem wymarzonego salonu. Styl ten zdecydowanie zalicza się do inspirujących. Wszelkie meble takie jak fotel z oparciem wykonanym z cennej tkaniny, nieraz pikowanej podobnie jak sofa czy kanapa na nóżkach, ma sprawić od momentu wejścia do takiego pokoju efekt zachwytu. Jest on niezwykle nastrojowy, a zarazem iluzoryczny. Zdaje się kusić bogactwem, lśniącymi przedmiotami oraz miękkimi tkaninami. Mimo wszystko jednak salon tak przygotowany jest funkcjonalny i ma pełnić swoją podstawową funkcję, a nie tylko pięknie wyglądać. Ciekawym pomysłem może być m.in rozkładany fotel, postawiony w narożniku, tworzący nam strefę do czytania i relaksu. Dobrze w ten styl wpisze się także komoda lub stolik kawowy z ręcznie rzeźbionego drewna. Wnętrza w tym stylu z pewnością można uznać za takie, które nie tylko będą cieszyć oko nasze, czy gości, ale także pozwolą się odprężyć, wprowadzając miłą i przytulną atmosferę. Jeżeli lubisz wnętrza w stylu gwiazd hollywood albo po prostu cieszyć swe oko pięknym wnętrzem i meblami, to ten styl jest zdecydowanie dla Ciebie.