Najlepsze i najgorsze ekspresy do kawy i jak wybrać ten idealny?

Najlepsze i najgorsze ekspresy do kawy i jak wybrać ten idealny?

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze ekspresu do kawy

Kawa jest najczęściej spożywanym napojem na świecie. Nic dziwnego, że istnieje tak wiele różnych rodzajów ekspresów do kawy.

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze ekspresu do kawy jest rodzaj kawy, którą lubisz pić. Różne rodzaje ekspresów do kawy są przeznaczone pod różne rodzaje kawy, a niektóre mogą nie odpowiadać Twoim gustom. Na przykład ekspresy do kawy są zwykle używane do robienia espresso, ale jeśli wolisz latte lub cappuccino, może to nie być dla Ciebie najlepsza opcja.

Drugą rzeczą do rozważenia jest to, jaki rodzaj maszyny najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Potrzebujesz wysokiej klasy maszyny z różnymi wymyślnymi funkcjami? A może po prostu chcesz czegoś prostego i niedrogiego? Na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji, więc może być trudno o wybór.

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

Ziarna kawy są palone i mielone po to, aby przygotować napój, który można podawać na ciepło lub na zimno.

Istnieje wiele różnych typów ekspresów do kawy, ale powinieneś zacząć od zastanowienia się, jakiego rozmiaru potrzebujesz. Pomoże to zawęzić opcje, a także zapewni, że kupisz maszynę, która jest wystarczająco duża, aby spełnić Twoje potrzeby. Zastanów się również, jaką kawę chcesz zrobić i ile filiżanek chcesz zrobić na raz. Dużo zależy również od Twojego układu w kuchni oraz jej wielkości. Nikt nie chce mieć zagraconej przestrzeni, prawda?

Jak kupić swój pierwszy domowy ekspres do kawy?

Ekspresy do kawy to świetny sposób na rozpoczęcie dnia. Mogą być również świetnym sposobem na zakończenie dnia filiżanką gorącej, słabszej kawy.

Istnieją różne rodzaje ekspresów. Są to między innymi:

1. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe są najlepsze w swojej klasie i mają odpowiednią cenę.

Automatyczne ekspresy do kawy są wyposażone we wbudowane młynki do mielenia ziaren kawy w razie potrzeby, wyświetlacze umożliwiające intuicyjną obsługę oraz funkcje spieniania mleka. Wiele z nich jest również wyposażonych w systemy odkamieniania i czyszczenia, dzięki czemu wszystko pozostaje w doskonałym stanie, gdy jest to najbardziej potrzebne.

2. Ekspresy ciśnieniowe kolbowe

Za pomocą tego typu ekspresu można wyprodukować kawę wyższej jakości. Przygotowując kawę odmierzamy i mielimy ulubione ziarna kawy. Zmielona kawa jest następnie umieszczana w kolbie, przez którą przepływa woda pod ciśnieniem.

3. Ekspresy przelewowe

Te urządzenia są przeznaczone dla pijących czarną kawę. Przelewowy ekspres do kawy posiada pojemnik na kawę mieloną, zbiornik na wodę, karafkę oraz płytę grzewczą.

Woda – po podgrzaniu do temperatury 96 stopni Celsjusza wpływa do pojemnika na kawę. Zaparzona kawa wpada do dzbanka. Warto zauważyć, że w przypadku tego typu urządzenia, nie ma możliwości zrobienia kawy z mlekiem, chyba, że mleko dodamy sobie sami.

4. Ekspresy na kapsułki

Ekspresy do kawy w kapsułkach to przyszłość wygody. Nie musisz nic robić, wszystko odbywa się automatycznie. Po prostu kup swoją ulubioną kapsułkę z szerokiej oferty i ciesz się najsmaczniejszą kawą na świecie!