Organizacja i projekt kuchni. Poradnik pani domu

Organizacja i projekt kuchni. Poradnik pani domu

Po co organizować kuchnię?

Aby kuchnia była bardziej funkcjonalna, trzeba ją uporządkować. Jest to ważne, ponieważ jeśli masz bałagan w kuchni, będziesz spędzać więcej czasu na szukaniu rzeczy, a mniej na gotowaniu.

Pierwszym krokiem w organizacji kuchni jest jej posprzątanie. W ten sposób możesz zobaczyć, ile masz miejsca i jakie przedmioty zajmują zbyt dużo miejsca. Gdy kuchnia jest czysta, zacznij od uporządkowania szafek i szuflad. Dobrym sposobem na to jest użycie koszy lub przegródek do szuflad, aby wszystko było na swoim miejscu.

Pomysły na przechowywanie garnków i patelni

Garnki i patelnie służą nie tylko do gotowania. Mogą być również używane do serwowania posiłków. Dlatego ważne jest, aby przechowywać je w taki sposób, aby były łatwo dostępne i nie zajmowały zbyt dużo miejsca.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najlepszych sposobów przechowywania garnków, patelni i innych przyborów kuchennych, aby można je było łatwo znaleźć, gdy ich potrzebujesz:

– Przechowuj garnki i patelnie w szufladzie lub szafce z przegródkami lub przegródkami. Pomoże Ci to znaleźć to, czego potrzebujesz, bez konieczności wyciągania wszystkiego za każdym razem.

– Użyj wiszącego stojaka na garnki lub innego typu stojaka na ścianie lub suficie. To zapewni Ci miejsce poniżej do przechowywania innych przedmiotów, takich jak ścierki do naczyń, deski do krojenia, a nawet więcej garnków i patelni!

Co wziąć pod uwagę podczas projektowania kuchni

Projektowanie kuchni to trudne zadanie. Wymaga rozważenia wielu czynników. To, co musisz wziąć pod uwagę, zależy od tego, jakiego rodzaju kuchni chcesz i ile masz dostępnej przestrzeni. Następujące czynniki to niektóre z najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania kuchni:

  • Wielkość kuchni
  • Układ kuchni
  • Styl kuchni
  • Jakie sprzęty będą w Twojej nowej kuchni?
  • Jakiego rodzaju blaty będziesz używać?

Mniejsze kuchnie — sprytne rozwiązania do organizacji ciasnej przestrzeni

Mała kuchnia nie usprawiedliwia bałaganu. Przy odpowiednim podejściu może to być funkcjonalna przestrzeń, która ułatwi Ci życie. Pierwszym krokiem do zorganizowania małej kuchni jest zrozumienie układu przestrzeni i tego, co musisz w niej przechowywać. . W małej kuchni najlepszy układ to taki, który maksymalizuje dostępną przestrzeń, wykorzystując pionowe przechowywanie. Pomyśl, co będziesz musiała przechowywać w swojej lodówce, szafkach i spiżarni. Typowa lodówka ma półki na drzwiach, więc łatwo zobaczysz, co masz. Szafki będą wypełnione garnkami, patelniami i innymi przyborami kuchennymi. A spiżarnia wypełni się składnikami na posiłki. Zastanów się, co musisz przechowywać w lodówce, szafkach i spiżarni.

Jak znaleźć najlepsze pojemniki do przechowywania w oparciu o Twoje potrzeby?

Pojemniki do przechowywania są często pomijane. Stanowią jednak świetny sposób na zorganizowanie domu i zabezpieczenie przedmiotów przed uszkodzeniem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pojemników do przechowywania, więc określenie, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, może być trudne.

Pojemniki do przechowywania są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach z różnymi funkcjami, dlatego przed zakupem ważne jest, aby zastanowić się, czego potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz czegoś łatwego do przenoszenia, najlepszym rozwiązaniem może być plastikowy pojemnik. Jeśli masz dużo ciężkich przedmiotów, które będziesz musiał przetransportować, metal będzie lepiej dopasowany do twoich potrzeb.

Idealny sposób na przechowywanie artykułów spożywczych z powodu braku miejsca w szafce i ukrywanie ich przed dziećmi

Wiele osób mieszkających w małych domach lub mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca na pełnowymiarową szafę. Może to utrudnić przechowywanie żywności i innych przedmiotów. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na tradycyjną szafkę, istnieją inne sposoby na przechowywanie artykułów spożywczych. Jednym ze sposobów jest użycie pojemników do układania w stos z pokrywkami, które można układać jeden na drugim i ukryć przed dziećmi.