W salonie kąpielowym

Z całego serca zazdroszczę tym szczęściarzom, którzy mają do dyspozycji dużą łazienkę, idealnie z oknem, przez które wpada naturalne światło. W takim pomieszczeniu pierwszoplanową rolę musi grać piękna wanna.

W przeważającej większości jesteśmy przyzwyczajeni do wanien zabudowanych. Najczęściej znamy obłożone płytkami klitki, wciśnięte w wąską wnękę. Niewątpliwie wpływ na to mają powszechnie nam znane standardy mieszkaniowe z minionej epoki, ale i z dzisiejszych lat, gdzie deweloperzy często traktują łazienkę jako pomieszczenie o zupełnie minimalnej powierzchni do wstawienia wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia.

Tak jak pisałam we wstępie – nie ma nic bardziej komfortowego niż duża, przestronna łazienka. W kuchni, gdzie pracujemy i przygotowujemy posiłki musi być ergonomicznie, w sypialni wygodnie, za to łazienka to przestrzeń totalnego relaksu. Aby zbudować tę komfortową atmosferę niezbędna jest wanna, najlepiej jeśli będzie to wanna wolnostojąca. Poniżej kilka inspiracji, które pozwolą Wam zanurzyć się w klimat, o którym piszę…

01

źródło

christophersturman9

źródło

3ee598ee8f405148e64341a015f6ae41

Źródło

0950-032

źródło

aHR0cCUzQSUyRiUyRjEuYnAuYmxvZ3Nwb3QuY29tJTJGLTNKSFRxaEJQNGRJJTJGVTEyZlBNR2dENkklMkZBQUFBQUFBQWd2YyUyRkVkTlpkZ1hRU3pnJTJGczIwNDglMkZub3J2ZWdpYWJhdGh0dWIuanBn

Źródło

appartement-bohème-9

źródło

custom-homes-bathrooms-(43)

custom-homes-bathrooms-(46)

Źródło

Natalie_1218GreatOaksWay-35

Natalie_1218GreatOaksWay-42

źródło

Różnica między wannami zabudowanymi a wolnostojącymi jest zasadniczna, głównie w aspekcie estetycznym. Model wolnostojący wprowadza do łazienki klasę i elegancję. Sprawia, że pomieszczenie zyskuje rangę pokoju kąpielowego, ponieważ na pierwszy plan wysuwa się właśnie zażywanie kąpieli w pięknej oprawie.

Wanny wolnostojące mogą być również elementami wyposażenia sypialni czy pokoju dziennego, w zależności od fantazji projektanta i inwestora. W naszej pracy projektowej nieraz zachęcałyśmy szczęśliwych właścicieli olbrzymich sypialni do wstawienia w nich przepięknych wanien. Nadaje to pomieszczeniu dodatkowego znaczenia. Jest to kolejny element relaksu, przywodzi na myśl ciepłe i dobre skojarzenia a tylko takie powinny dotyczyć naszych stref prywatnych w domu 🙂

Akcja aranżacja na dziś. Na pewno część z Was marzy o takiej wannie a być może właśnie stoi przed wyborem właściwego modelu. Przychodzimy z pomocą. Poniżej nasze typy pięknych wanien wolnostojących.

 

Empty living room interior with brick wall

01

Empty modern hall with big window

Wanna wolnostojąca WALL

Massi_Wide1_bezprzelew

wide03.RGB_color

thermo01.BLACK-RGB_color

Producent wanien: MASSI

Produkty firmy Massi to wanny akrylowe wykonane z włókna szklanego i akrylu o łącznej grubości 6-8 mm. Dodatkowo dno wanny jest wzmocnione włóknem szklanym o grubości ok 6 mm. Ma to zasadnicze znaczenie w użytkowaniu wanny i jej trwałości. Nie dajcie się skusić na tańsze modele wanien z supermarketów budowlanych, zresztą nieznacznie tylko tańsze. Jakość w tym przypadku ma wielkie znaczenie.

 

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook