W jakim łóżku najlepiej się wyśpisz?

Wygodne łóżko to podstawa komfortowego snu - brzmi banalnie, ale sen w optymalnych warunkach to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowego życia. Dlatego na dziś proponuję zestawienie łóżek, które ten komfort zapewniają.

„Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech” Immanuel Kant
Co sprawia, że dane łóżko daje to poczucie komfortu? Czy to jedynie kwestia odpowiedniego materaca? Niekoniecznie.
 
1. Łóżka kontynentalne- Cechą charakterystyczną łóżka kontynentalnego jest to, że powierzchnia do spania znajduje się stosunkowo wysoko nad podłogą (około 60 do 70 cm w zależności od wysokości nóżek i grubości materaca) w porównaniu do innych typów łóżek. Uważa się to za zaletę, gdyż ułatwia zmianę pozycji ciała z leżącej do stojącej i vice versa, szczególnie seniorom.
Według producentów i sprzedawców inne zalety konstrukcji obejmują: dobre rezonowanie, dopasowywanie do kształtu ciała oraz wentylację materaca (także od spodu).
 
 

 

2. Baldachim. Pierwotnie łóżka z baldachimem służyły zatrzymaniu ciepła przez panów i szlachtę w średniowiecznej Europie. W większości zamków i na dworach używano drewna, strzechy, kamieni, gliny i innych materiały do pokryć dachowych. Zasłona nad łóżkiem miała uchronić przed spadającymi z góry odłamkami z dachu, martwymi owadami, czy odchodami gryzoni. 
Dziś baldachim daje poczucie intymności, bezpieczeństwa a do tego świetnie się prezentuje w niemal każdym wnętrzu.
 

 

 

 

 

 

3. Łóżka – hamaki. Tak jak niemowlaki najlepiej zasypiają w kołyskach lub kołysząc się w ramionach rodzica, tak i w dorosłym życiu bujanie uspokaja, wycisza i relaksuje. Dostępne są łóżka, które te potrzeby zaspokajają!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook