Solidne łóżka z drewna

Czy zastanawialiście się kiedyś nad ekologią mebli, którymi się otaczacie? Czy w ogóle bierzecie ją pod uwagę przy Waszych wyborach?

Pewnie kierujecie się tymi aspektami tylko sporadycznie, ale mam wrażenie, że żyjemy w czasach, w których niebawem kwestie te będą najważniejsze.

DREWNO = SOLIDNOŚĆ

Przywołajcie sobie w pamięci łóżko, jakie znacie ze starych filmów lub albumów. Jakie ono jest? Jestem pewna, że w większości przypadków odpowiedź to – drewniane! Często były to łóżka z rzeźbioną ramą i zagłówkiem. Dziś stylistyka jest mocno uproszczona, jednakże ja sama nie wyobrażam sobie innego materiału, z którego powinno być wykonane łóżko jak właśnie drewno. Jest to mebel, z którym mamy najbliższy i najdłuższy kontakt. W związku z tym znacznie bezpieczniej czuję się leżąc czy opierając się na drewnianych elementach niż na wykonanych z metalu czy sztucznego materiału. Drewniane łóżko ma ten atut, którego już na pewno nie bierzecie pod uwagę, że starzeję się razem z nami. Starzeje ale nie niszczy! Dobrej jakości drewno zaimpregnowane odpowiednimi środkami potrafi służyć bardzo długo.

DREWNO = EKOLOGIA

Wspomniałam o impregnacji – a to kolejny temat, na który trzeba zwracać uwagę już teraz a w najbliższej przyszłości, jak mniemam, będzie to temat kluczowy. Drewno, wykorzystywane do produkcji nie tylko łóżek, ale chyba przede wszystkim ich właśnie, musi być pokryte lakierem, który jest neutralny dla środowiska. Zarówno na etapie produkcji, jak i w finalnej warstwie – warstwie, z którą mamy przecież bezpośredni kontakt. Neutralny dla środowiska czyli neutralny dla nas!

Podsumowując, główne atuty drewnianych łóżek to solidność i ich ekologiczny aspekt. Na potrzeby tego artykułu zapoznałam się z ofertą firm, zajmujących się ich sprzedażą. Materiałem dzielę się z Wami.

Poniżej prezentuję łóżka z drewna bukowego ze sklepu internetowego www.urokdrewna.pl

lozko-z-drewna-bukowego-ritmo-urokdrewna

łóżko Ritmo

lozko-z-drewna-bukowego-rico-urokdrewna

łóżko Rico

lozko-z-drewna-bukowego-prostokat-urokdrewna

łóżko Prostokąt

lozko-z-drewna-bukowego-pablo-urokdrewna

łóżko Pablo

lozko-z-drewna-bukowego-ida-urokdrewna

łóżko Ida

lozko-zdrewna-bukowego-filonek-urokdrewna

łóżko Filonek

lozko-z-drewna-bukowego-filonekii-urokdrewna

łóżko Filonek II

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook