Polak potrafi…?

"Pan z Polski? A tak, pamiętam, brzydki kraj." Le Corbusier... Smutne ale prawdziwe, niestety. Dlatego też wybrałam się na poszukiwania dobrego POLSKIEGO designu. Ciekawi?

No właśnie.

Zachwycamy się włoskim designem, niemiecką jakością, francuską finezją ba, kochamy Ikeę właśnie za to, że trafia dokładnie w punkt naszych oczekiwań estetycznych i możliwości finansowych! A co z naszą rodzimą produkcją, co z polskim wzornictwem, polskim meblarstwem? Przez długie, ciemne lata komunizmu nasze krajowe produkty do wyposażenia wnętrz były obrazem miernoty i tandety. Lata 90-te były wprawdzie kolorowsze i odważniejsze ale czy za większą dostępnością produktów i rozwiązań szła jakość i klasa?

Projektując wnętrza, dobierając konkretne produkty wyposażenia dla swoich klientów, szczerze mówiąc, nie zwracam uwagi na kraj ich pochodzenia. Niestety w przeważającej mierze nie są to produkty polskie. Poza niszowymi inicjatywami, które, co stwierdzam z niemałym żalem, są drogie w sposób nieadekwatny do jakości, jest kilka pozycji, które zwróciły moją uwagę. Ciekawi? Mam nadzieję, że tak, bo postawiłam sobie za cel znalezienie i prezentację ich wszystkim tu, na łamach bloga. Wspieramy polską produkcję! Dziś pierwszy artykuł z cyklu, w którym mam nadzieję skutecznie przekonam Was, że Polak potrafi, zaczynamy!

1. Wieszak Kaya – prosto i na temat

kaya-s-czarny (1)

kaya-s-czarny

Customform

 

2. Kanapa Modes – design + funkcjonalność

modes-rozkładana-karbon

3. Kanapa Zugo

zugo-2-os-rozkładana-żółty

Znajdziesz je tu

4. Krzesła – krzesła Wilton

wilton-arms-84-czarno-biały-podst-buk \wilton-chair-morski-podst-buk

Customform

5. Stół ZX – uwaga! podstawa w kolorze pastelowo zielonym!

-zx-biały (1) -zx-biały

Znajdziesz go tu

6. Stolik Maple

maple-pl-80-biały-nogi-płaskie-białe (1)

maple-pl-80-biały-nogi-płaskie-białe

Customform

7. I wisienka na torcie – narożnik Atlantica

atlantica-p-granatowy

Znajdziesz go tu

cdn.

 Magda

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook