Minimalizm w formie doskonałej

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Również w architekturze wnętrz.

Rezydencja znajduje się w budynku przemysłowym, wcześniej używanym jako fabryka cyny i cynku. Dziś mieści biura oraz apartamenty.

Zespół projektowy Form Design Architecture pierwotnie miał jedynie dokonać niewielkich zmian w londyńskim mieszkaniu. Skończyło się jednak na przeorganizowaniu całej jego przestrzeni. Klient, dotychczas mieszkaniec Nowego Jorku, chciał przenieść do nowego mieszkania industrialny klimat wielkomiejski. Zależało mu na dużej, otwartej przestrzeni odzwierciedlającej charakter przemysłowy budynku.

Istniejące podziały wewnątrz lokalu zostały usunięte i przestrzeń została bardzo luźno podzielona na różne obszary do spania, ćwiczenia, jedzenia, relaksu i pracy, każda z regulowanym oświetleniem. Na jednym końcu mieszkania zamontowane zostały przesuwne ściany, za którymi mieści się sypialnia. Pozwala to na zamknięcie strefy prywatnej w razie potrzeby lub jej otwarcie.

Osobiście bardzo podobają mi się zestawienia materiałów użytych w mieszkaniu. Na podłogach leżą wiekowe deski, odzyskane ze starej kaplicy. Ceglane ściany zostały pomalowane na biało.

Przestrzeń jest bardzo dobrze zorganizowana. Urozmaicają ją świetnie dobrane meble i lampy. Jest prosta, klarowna, czysta i logiczna. Dokładnie tak jak w tytule. Minimalizm w formie doskonałej

Zespół projektowy – Form Architecture


Jesteś fanem pięknych wnętrz? Szukasz projektanta swojego wnętrza? Zapraszamy!

Studio Aranżacja – biuro projektowania wnętrz

Adres: al. 3 Maja 5 m. 30, Warszawa Powiśle

Telefon: 506-183-141 lub 501-030-036

Adres www: www.studioaranzacja.pl , adres email: kontakt@studioaranzacja.pl

01

02

04

11

22

33

44

55

66

99

88

77

03

00

Form Architecture

Magda

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook