Miejsce na rower w mieszkaniu vol. 2

Już dawno nauczyłem się jednego. Rower trzyma się w domu! Piwnica, komórka czy garaż nigdy nie będą najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania naszego jednośladu. Pamiętam, jak wielkie było zdziwienie mojego znajomego, gdy rower zniknął mu z balkonu, a było to 6-te piętro!!!

O rowerze w mieszkaniu w mieszkaniu już wcześniej pisałam tu.

Dziś tym samym tematem, tym razem od strony technicznej, zajmuje się Marcin Meissner.

Część z was pewnie powie: „No tak, ale mieszkanie małe, miejsca brak.” Odpowiem: „Oczywiście, ale nie jest to przeszkoda nie do przejścia”.  Na rynku dostępnych mamy coraz więcej wieszaków i stojaków na rower, więc nasz pojazd nie musi stać w przedpokoju i zawadzać przy każdym przejściu obok.

r2

Do sprawy najlepiej zabrać się już przy wykańczaniu bądź remontowaniu pomieszczenia, gdzie planowo zawiśnie nasz rower.

Najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób będzie wisiał nasz rower. Do dyspozycji mamy kilka możliwości. Rower możemy podwiesić pod sufitem lub na ścianie, pionowo bądź w pozycji naturalnej, a nawet pod skosem. Pamiętajmy, że rowery wyposażone w hamulce hydrauliczne nie powinny wisieć w pozycji pionowej czy do góry kołami. Grozi to zapowietrzeniem hamulców, a co za tym idzie kosztownym serwisem albo godzinami babrania się w płynie hamulcowym. Jeżeli posiadamy rower z pełnym zawieszeniem (amortyzowane tylne koło), musimy sprawdzić wcześniej wieszak. Tego typu rowery posiadają ramy w kształtach mocno odbiegających od standardowych, więc mogą one nie być kompatybilne z wieszakami, które właśnie za ramę podtrzymują rower.

r5

r4

Jeśli już wiemy, jak i gdzie rower będzie wisiał, warto przygotować miejsce. Jeżeli mamy możliwość, proponuję wykucie wnęki w ścianie. W małych pomieszczeniach nawet kilkucentymetrowa przestrzeń może ułatwić nam życie. Proponuję również zastosowanie kafelków, łatwo zmywalnej farby, tapety bądź płyty laminowanej. Z roweru często wracamy zmęczeni i nie mamy ani sił, ani czasu na dokładne mycie go. Przygotowanie powierzchni łatwo zmywalnej w miejscu, gdzie wieszamy rower, będzie bardzo funkcjonalne.

r1

r3

Obecnie nie tylko ramy rowerowe, ale i inne części dostępne są w wielu ciekawych kolorach. Rower wiszący w naszym wnętrzu nie będzie tylko bezpieczny, ale może też być elementem wystroju.

Źródło:  http://coolmaterial.com/

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook