Kupujemy mieszkanie od dewelopera….

Stałeś/ stałaś się niedawno właścicielem/ właścicielką mieszkania kupionego od dewelopera. Mamy jesień 2014 r i mieszkamy w Polsce. Jest wysoce prawdopodobne, że mieszkanie ma ok. 50 m2 . Jesteś pełny/ pełna energii na zaaranżowanie swojej życiowej przestrzeni, piętrzą się pomysły i inspiracje a wszystkie chcesz wprowadzić w życie. Bez kompromisów!

Nadchodzi TEN moment – odbierasz klucze, wchodzisz do mieszkania…. i nagle okazuje się, że :

– mieszkanie jest dużo mniejsze niż w Twoich wyobrażeniach a….
– w kuchni NIE ZMIEŚCI SIĘ WYSPA
– w salonie NIE ZMIEŚCI SIĘ NAROŻNIK
– w łazience NIE ZMIEŚCI SIĘ I WANNA I PRYSZNIC
– w sypialni NIE ZMIEŚCI SIĘ WYGODNA GARDEROBA
– a w hallu nie masz nawet miejsca na szafę…..
– a gdzie miejsce do pracy…?

Pracując nad planami architektonicznymi liczonymi w dziesiątkach a może i setkach wiem, że największy problem leży w PRZESKALOWANIU swoich oczekiwań i wyobrażen na daną powierzchnię.
Pamiętajcie, że super relizacje w gazetach czy zdjęcia w internecie wykonywane są równie super sprzętem z szerokokątnym obiektywem, który daje wrażenie przestronności, której w rzeczywistości nie ma.

Mogę zaryzykować stwierdzenie, że rolą architekta wnętrz w Polsce (jesienią 2014 r.) jest w głównej mierze wyeksploatowanie z powierzchni mieszkania maksimum funkcji, oczywiście w wymarzonej oprawie.

Kilka kluczowych rad jak tego dokonać, odnośnie realnych problemów, o których pisałam przed chwilą.

1. Burzymy ściankę między salonem a kuchnia – a dzięki temu zyskujemy miejsce na wyspę/ barek/ stół.
1

2. Narożnik niekoniecznie musi stać w rogu – tak jest najbezpieczniej, nie tracimy przestrzeni itd, jednak czasem warto odejść od schematów i przyzwyczajeń i odstawić go od ściany, np na środek pokoju.

2

3. Rozwiązaniem, które łączy funkcję kabiny prysznicowej i wanny jest WANNA Z PARAWANEM. Do tego kombo możemy spokojnie zainstalować deszczownicę, marzenie wszystkich wanniarzy, czy panel prysznicowy.
3

4. Sypialnia jest za mała i na wygodne łóżko i na wygodną szafę? Czemu ich nie połączyć?
4
5
Ciąg dalszy już niebawem.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ PROJEKTAMI STUDIA DIGITAL PIGMENT

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook