Królestwo dzieci

Takie wnętrze mogła zaprojektować jedynie osoba, która naprawdę zna i kocha dzieci. Strefa dziecięca nie jest ograniczona do osobnych pokoików a zajmuje całe wnętrze!

Chciałabym zaprosić Was do cudownego wnętrza. Zostało zaprojektowane przede wszystkim na potrzeby jego najmniejszych mieszkańców. Domyślam się jaką frajdę miała projektantka Ghislaine Viñas (zresztą jedna z moich ulubionych) projektując tą niesamowitą przestrzeń! W pokojach dziecięcych znajdziecie między innymi łóżka – kokony, do których dostać się można po oryginalnej drabince. Wszystkie elementy wystroju, meble i dodatki zostały dobrane pod kątem dzieci, kanty są zaoblone, uchwyty nie wystają a są wydrążone we frontach. Wnętrze jest czyste, jasne i pełne różnych kolorów.

Największe wrażenie zrobił na mnie tzw. „family room” – i jest to koncepcja organizacji przestrzeni życia rodzinnego, pod którą podpisuję się obiema rękami. Sama będąc mamą dwójki dzieci wiem, że w praktyce osobny pokój dziecięcy do pewnego wieku nie ma racji bytu… Właściwie całe wnętrze to pokój dziecięcy… Dlatego koncepcja „pokoju rodzinnego”, przystosowanego do potrzeb i dorosłych i tych niedorosłych członków rodziny jest, moim zdaniem , świetna.

Projekt został zrealizowany w lofcie w Nowym Yorku w 2014 roku.

tribeca-family-loft1

tribeca-family-loft2

tribeca-family-loft3

tribeca-family-loft5

tribeca-family-loft6

tribeca-family-loft7

tribeca-family-loft8

tribeca-family-loft9

tribeca-family-loft10

tribeca-family-loft12

tribeca-family-loft111

Tribeca-Loft

 

via

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook