Jak sprawić aby Twoje wnętrze było przytulne?

Pytanie jak najbardziej aktualne. Spędzamy teraz dużo więcej czasu we wnętrzach. Mamy też inne potrzeby i wymagania od naszych domów i mieszkań niż latem. Znacznie większe znaczenie ma odpowiednie oświetlenie sztuczne, podczas gdy tego naturalnego jest bardzo mało. We wnętrzu szukamy zimą intymności, bezpieczeństwa, schronienia.

Jak sprawić aby Wasze wnętrza były bardziej przytulne? Tadaaam!

 

1. Oświetlenie 

Najwyższa pora wyłączyć na dobre centralne oświetlenie na suficie, niezależnie od tego czy jest to żyrandol czy plafon. Warto przełączyć się na nastrojowe oświetlenie ledowe (koniecznie światło białe – CIEPŁE!) , które można ukryć w suficie podwieszanym lub w listwie maskującej karnisze do zawieszenia zasłon.

Jak my to robimy?

33

studio projektowe

Ale jeśli jednak musicie korzystać wyłącznie z lampy sufitowej i nie chcecie robić od razu remontu, warto lampę, którą macie zwiesić niżej – i to zdecydowanie niżej. Ciekawym rozwiązaniem, do tego ekonomicznym i efektownym są żarówki, najlepiej kilka, zwieszone i zaplątane w kolorowych kablach.

imin1

Takie lampki możecie kupić tu

Niezawodne są również kinkiety. Podświetlenie jest punktowe i delikatne.

8

studio projektowe

Lampki deokracyjne – ażurowe kule i łańcuchy. Uwaga! Świetnie sprawdzą się sznury lampek choikowych!

attic-bedroom-ideas-4

2. Ocieplamy ściany.

Świetny efekt daje cegiełka na ścianach, nie tylko czerwona. Zarówno biała, jak i szara czy grafitowa, odpowiednio podświetlona, nadaje wnętrzu ciepły wygląd. Położenie cegły na ścianie nie musi wiązać się od razu z uciążliwym remontem czy wielkim nakładem pracy!

cegła

roben

24

studio projektowe

3. Wymieniamy zasłony

Zimą można zdecydować się na ciemniejsze zasłony, szyte z grubszego materiału. Światła naturalnego i tak jak na lekarstwo… 🙁

170

studio projektowe

z3

20142_txwt05a_01_PE389055

20142_txwt01a_01_PE388536_PE388539

ikea

4. Dywany

Najlepiej wybrać dywany z długim włosem. Właściwie zimę mogłabym spędzić tylko tu!

Bowron A3 ( 9)

via

5. Poduchy!!!

… i koce.

20151_idtx03a_01_PH121970

ikea

142

studio projektowe

Cdn…

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook