Jak niskobudżetowo odświeżyć kuchnię?

Remont kuchni to zazwyczaj duży wydatek. W poście znajdziecie kilka cennych rad jak odmienić Waszą kuchnię przy ograniczonym budżecie.

W kuchni musimy czuć się dobrze. Tu przygotowujemy posiłki, tu tętni życie mieszkańców a kuchenny stół bywa bardziej terapeutyczny niż wizyta u specjalisty.

A co jeśli kuchnia, którą dysponujemy, powiedzmy, nie spełnia naszych oczekiwań a wcale nie mamy ochoty na pokaźny wydatek w postaci generalnego remontu czy wymiany szafek kuchennych?

Na przykładzie naszej ostatniej pracy chciałabym podpowiedzieć Wam jak tanio i szybko odświeżyć kuchnię. Patenty są dość uniwersalne, także do dzieła wszyscy niezaspokojeni estetycznie 🙂

Kuchnia, którą miałam „odświeżyć” była spadkiem po pomieszczeniu socjalnym w lokalu biurowym. Złożyło się tak, że obecnie jest częścią prywatnego mieszkania. Szafki nie pasowały do płytek ściennych, te z kolei nijak nie grały z podłogą. Do tego oświetlenie rastrowe na suficie i kredowe ściany. Brrr.

Zacznijmy od najprostszych zabiegów:

1.Pomalowanie ścian

Chcąc ocieplić pomieszczenie, pomalowaliśmy to pomieszczenie na kolor beżowy. Pojawił się on również na frontach szafek wiszących oraz szybie na ścianie.

2. Wymiana frontów kuchennych

W przypadku kuchni, którą prezentuję postanowiłam wymienić ciemnobrązowe fronty szafek wiszących na fronty z płyty mdf lakierowane na kolor beżowy, identyczny jak kolor na ścianach. Zabieg ten nadał zabudowie lekkości.

Jest to operacja stosunkowo niedroga, w zależności od materiału 1 front to koszt w granicach 40-150 zł.

3. Zmiana pasa roboczego na ścianie pomiędzy szafkami

Jeżeli macie gładkie płytki, możecie je pomalować specjalną farbą do glazury. Jest trwała i stosunkowo niedroga. Nasza ściana nad blatem była wyłożona pytkami z wypukłym dekorem, więc zdecydowałam się zakryć je szybą w kolorze ścian.

4. Zmiana oświetlenia

Jak już wspomniałam, na suficie zawieszone były tu lampy rastrowe z rażącym światłem ze świetlówek. Wymieniłam je na punktowe reflektorki oraz dosztukowałam nowy punkt oświetleniowy nad stołem.

5.Wymiana blatu

Jest to zabieg niedrogi. Za metr bieżący porządnego blatu z laminatu zapłacimy od 50 zł.

A oto efekt. Brakuje jeszcze kilku dodatków, ale zmiana jest widoczna. Podoba Wam się?

1

Pomysł i realizacja – http://studioaranzacja.pl/

2

Pomysł i realizacja – http://studioaranzacja.pl/

3

Pomysł i realizacja – STUDIO ARANŻACJA

 

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook