Czy nowoczesne wnętrza mogą być przytulne?

To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przy projektowaniu wnętrz. I nie ma co się dziwić, większość z nas chciałaby mieszkać i nowocześnie i przytulnie. Pozostaje obawa, że nie da się tego połączyć . Czy na pewno?

Z czym kojarzą się Wam drodzy Czytelnicy nowoczesne wnętrza? Jasne kolory, dużo światła, proste formy, monochromatyczny wystrój. Mało ozdobników, najlepiej wcale. Raczej zimno niż ciepło. Teoretycznie brak tu miejsca na przytulną atmosferę. A w domu musi byc przytulnie! I jak to pogodzić? Czy to jest w ogóle możliwe?

Tak naprawdę klimat wnętrza budują przełamania i dodatki, których nawet w  nowoczesnych realizacjach nie sposób pominąć.

Kolor i akcenty kolorystyczne

Nie musi być go dużo i nie musi krzyczeć. Kolor może pojawić się na jednym meblu, np. tapicerce kanapy… W neutralnym otoczeniu jest jeszcze bardziej wyraźny.

Kolorowe mogą być również dodatki; poduchy, zasłony, obrusy.

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

… lub tylko na jednej ścianie

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

Akcenty drewniane

Dodatki drewniane zawsze ocieplają wnętrze. Oczywiście ważne są proporcje. Dzięki nim zyskujemy właśnie te przełamania, o których wspominałam.

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

Dywany i dekoracje okien

Dywany wbrew wielu opiniom wcale nie są passe. Wprowadzają przytulną atmosferę i są, no cóż, bardzo przyjemne w użytkowaniu. Same plusy 😉

Dużą rolę odgrywają również dekoracje okien. Najlepsze są zasłony, długie, do samej ziemi, nawet jeśli okno nie jest balkonowe. Materiał powinien być grubo tkany, mięsisty.

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

Obrazy, obrazki, fotografie

Tu możemy sobie pozwolić na szaleństwo. Im więcej tym lepiej. Może to być nawet jedyna dekoracja w nowoczesnym wnętrzu ale dzięki niej będzie ono właśnie niepowtarzalne!

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

Magdalena Kozak-Raszkowska

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook