Aranżacja wnętrz w Warszawie

Studio Aranżacja

Ile tak naprawdę kosztuje aranżacja wnętrz w Warszawie? Przeciętny Polak rzadko decyduje się na profesjonalną aranżację wnętrz, myśląc, że to droga i zbędna usługa. Do studia projektowego najczęściej trafiają mieszkańcy dużych aglomeracji. Sprawdzamy ile kosztuje taka usługa.

artykuł powstał na podstawie reportażu blogerki Aleksandry Szwarc (m.in. Blog dla Przedsiębiorców)

Jak wybrać projektanta wnętrz?

Decydując się na usługę aranżacji wnętrz, warto wybrać najlepszego specjalistę – z doświadczeniem i ze świeżym spojrzeniem zarazem, obdarzonego bogatą wyobraźnią, ale i liczącego się z możliwościami i potrzebami klienta. Architekt wnętrz wykreuje nam intymną przestrzeń, w której spędzimy wiele lat, dlatego trzeba mieć do niego ogromne zaufanie. To musi być ktoś, dla kogo aranżacja wnętrz jest czymś więcej niż tylko sposobem na zarabianie pieniędzy – jest pasją tworzenia oraz indywidualnym podejściem do klienta. Są dwie drogi poszukiwań dobrego specjalisty od designu wnętrzarskiego – zrobienie wywiadu wśród znajomych – a nuż ktoś poleci kogoś sprawdzonego, a także szukanie w sieci. W jednym i drugim przypadku warto obejrzeć portfolio prac, które architekt już dla kogoś wykonał, by się upewnić, że o taki styl nam chodzi.

Studio Aranżacja

 

Studio Aranżacja – biuro projektowania wnętrz

Adres: al. 3 Maja 5 m. 30, Warszawa Powiśle

Telefon: 506-183-141 lub 501-030-036

Adres www: StudioAranzacja.pl , adres email: kontakt@studioaranzacja.pl

 

Studio Aranżacja z warszawskiego Powiśla to ekskluzywna, kameralna pracownia, którą tworzą dwie młode, ale doświadczone architektki wnętrz – Katarzyna Garecka i Magdalena Kozak-Raszkowska. Specjalnością dziewczyn jest aranżacja wnętrz w Warszawie – głównie prywatnych, choć zajmowały się również gruntowną i kompleksową przebudową 600-metrowego biura, czego dokonały w miesiąc (!), bo takiego terminu oczekiwał inwestor. W robiącym wrażenie portfolio Studia Aranżacja znajdziemy projekty apartanemtów zrealizowane dla mieszkanców stolicy i podwarszawskich miejscowości. Ale jak się okazuje, aranżacja wnętrz to czynność, którą można również wykonywać zdalnie. Panie Kasia i Magda mają na swoim koncie dwa takie projekty dla klientów z Paryża i Monachium. Prace dziewczyn łączy unikalny styl oparty na nowoczesności, minimalizmie, dobrym smaku i harmonii. O tym, że dla warszawskich projektantek aranżacja wnętrz jest nie tylko pracą ale i pasją, świadczy prowadzenie bloga Akcja Aranżacja, na którym dzielą sie z czytelnikami swoimi inspiracjami, gustem i 10-letnim doświadczeniem. A fanów utalentowanym architektkom przybywa – codziennie do ich świata designu ma dostęp blisko 5,5 tys. followersów.

Dlaczego warto skorzystać z usług specjalisty od aranżacji wnętrz?

Wbrew pozorom, aranżacja wnętrz to inwestycja, która może zaoszczędzić klientowi sporo pieniędzy, a przy okazji niepotrzebnych nerwów i straty czasu. Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy samemu wymyślacie wystrój mieszkania, kupujecie płytki, panele, meble, sprzęty, zatrudniacie speców od wykończeń, wydając wszystkie przeznaczone na ten cel pieniądze. A w finale doznajecie ogromnego rozczarowania, bo nic do siebie nie pasuje! Płytki krzywo położone, w dodatku nijak się komponują z kolorem i designem mebli, nie mówiąc już o porozciąganych wszędzie przedłużaczach, bo w trakcie remontu okazało się, że sprzęt postawicie gdzie indziej, niż początkowo planowaliście. Wtedy pozostaje przeżywać niekończącą się frustrację, codziennie oglądając błędy swoich decyzji. Można na tym etapie sięgnąć po pomoc specjalisty, ale wówczas koszt inwestycji urasta do niebotycznych kwot.

Studio Aranżacja

Specjalistki ze Studia Aranżacja niejednokrotnie poprawiały wcielone w życie “autorskie” pomysły swoich klientów, kiedy to trzeba było zrywać podłogę, skuwać kafelki i wyburzać ściany, by stworzyć wnętrze, w którym mieszkańcy czuliby się w końcu komfortowo. A ci, niestety, za remont musieli słono zapłacić. A przecież gdyby od razu zdecydowali się na usługę architekta wnętrz, byłoby taniej, szybciej i bez rwania włosów z głowy.

Jednak jak mówi Magdalena Kozak-Raszkowska, na fachową aranżację wnętrz nigdy nie jest za późno. – Czasami wykonawcy popełniają karygodne błędy, zagrażające nawet bezpieczeństwu. To szczególnie zdarza się przy przebudowach strychu. Wtedy nie warto ryzykować braku opinii specjalisty. Profesjonalna aranżacja wnętrz na etapie projektu uzależniona jest od metrażu i oczekiwań klienta. – Jeśli chodzi o mieszkanie deweloperskie, najlepiej zacząć ok. 3 miesiące przed odebraniem kluczy – tyle maksymalnie powinny trwać prace projektowe, by od razu po odebraniu kluczy można rozpocząć realizację projektu. Ale potrafimy też pracować pod presją czasu. Jednym z najbardziej ekspresowych doświadczeń pani Magdy i Kasi było zaprojektowanie i wykończenie surowego mieszkania w ciągu dwóch miesięcy, bo lokatorzy nie mogli dłużej mieszkać we wcześniejszym miejscu.

Studio Aranżacja

Ile kosztuje aranżacja wnętrz w Warszawie?

Przeszukując strony architektów wnętrz, rzadko można natrafić na cennik. Dlaczego? Jak się okazuje, cena często bywa kwestią indywidualną, uzależnioną od wielu czynników. To widełki od kilkudziesięcu do kilkuset złotych za metr kwadratowy projektowanej powierzchni. Czy to dużo? Kwestia priorytetów. Czasami lepiej wydać więcej, by móc cieszyć się wnętrzem swoich marzeń. – Nie staramy się konkurować niską ceną. Stawiamy na jakość, zachowując przy tym ceny na konkurencyjnym poziomie. I choć mamy ustalone stawki za m2, to staramy się każdego klienta również w tej kwestii traktować indywidualnie. Ktoś kiedyś powiedział o nas, że „jesteśmy ekskluzywnym biurem projektowym z cenami skrojonymi na miarę każdego klienta”.
Często się zdarza, że jakieś okoliczności zmuszają właściciela do kolejnego przearanżowania wnętrza, np. gdy pojawi się nowy członek rodziny. Stali klienci Studia Aranżacja mogą liczyć na specjalne względy zarówno cenowe jak i czasowe.

Aranżacja wnętrz a gwarancje

Dziś na każdy towar czy usługę oczekujemy gwarancji. W końcu gdy za coś płacimy, chcemy mieć pewność, że będzie to dobrze wykonane. A jak sprawa się ma w przypadku aranżacji wnętrz? Oczekiwaniem klienta jest przecież zadowolenie, ale czy projektant może je zagwarantować? – Uwzględniamy zachcianki i specjalne wymagania, jednak jeśli któryś z pomysłów zaproponowanych przez klienta kłóci się z naszym poczuciem gustu i smaku, nie ukrywamy tego. Staramy się go przestrzec przed popełnieniem błędów. Z ostatecznego projektu zadowolony ma być przede wszystkim klient. W naszej ofercie mamy usługę nadzoru autorskiego, która daje z kolei gwarancję wykonania projektu dokładnie tak, jak zakładała to wizualizacja. Wówczas my nadzorujemy wykonawców (można skorzystać z bazy fachowców sprawdzonych przez nas), a inwestor otrzymuje wnętrze gotowe do użytkowania – mówi Magdalena Kozak-Raszkowska.

Odrębną sprawą jest kwestia gwarancji na usługi wykonawców. Jakby zrozumiałe jest, że architekt nie może brać odpowiedzialności z fachowców, których klient zatrudni na własną rękę. Jednak większość biur architektonicznych współpracuje ze stałymi podwykonawcami, a tym przecież zależy, by klient był zadowolony, bo od tegoż zadowolenia zależy kontynuacja współpracy ze studiem aranżacji wnętrz.

Magdalena Kozak-Raszkowska i Katarzyna Garecka

mgr inż. arch. Magdalena Kozak-Raszkowska i mgr inż. arch. Katarzyna Garecka

Ostateczny wybór

Aranżacja wnętrz jest coraz modniejszą profesją, za którą zabierają się także pseudofachowcy. Usługi takie w ramach gratisu, który ma przyciągnąć klientów, świadczą m.in. sklepy meblowe. Sprzedawca wrzuca wymiary poszczególnych pomieszczeń do programu, który wirtualnie “projektuje wnętrze”. Jednak z pracą prawdziwego specjalisty od aranżacji wnętrz ma to niewiele wspólnego. Trzeba też uważać, aby nie trafić na architekta – amatora, dla którego design jest co prawda pasją, ale brakuje mu podstaw teoretycznych i praktyki. Dziewczyny ze Studia Aranżacja są absolwentkami wydziałów architektonicznych uczelni technicznych. Zanim zaczęły razem pracować, zdobywały doświadczenie w innych biurach projektowych. – Jak dotąd każdy z naszych klientów był zadowolony, a niektórzy wracają do nas po latach, by ponownie skorzystać z naszych usług. – puentuje Katarzyna Garecka. Chyba lepszych rekomendacji nie potrzeba.

 

Skomentuj artykuł „Aranżacja wnętrz w Warszawie – na bogato, ale oszczędnie” na facebooku!

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook