W pokoju na poddaszu…

Lubicie klimat strychów i poddaszy? Ja uwielbiam. Na dziś mam dla Was cudne inspiracje i kilka praktycznych porad na problemy, które wiążą się z mieszkaniem pod skosami.

To co na poddaszu ujmuje najbardziej to klimat, które tworzą skosy. Dzięki zróżnicowanym wysokościom jest wyjątkowo przytulnie, tworzą się przeróżne zakamarki i kryjówki, które bardzo kreatywnie działają na wyobraźnię, zwłaszcza najmłodszych domowników. Dlatego właśnie to dzieci są największymi fanami pokoików na poddaszu. Któż z nas nie chciał w dzieciństwie swojego królestwa na strychu?

Przed Wami kilka inspiracji takich królestw.

1

źródło

2

źródło

3

źródło

4

via

6

źródło

Decydując się na pokój na poddaszu często mamy wątpliwości co do odpowiedniego naświetlenia oraz obawy co do nadmiernego nagrzewania pokoju w okresie letnim. Zazwyczaj na strychu montowane są okna dachowe. Kluczową rolę w sterowaniu światłem, a co za tym idzie nagrzewaniem, jest dobór odpowiednich rolet. Jeśli te będą produkcji rzetelnej firmy, z dobrej jakości materiałów, w znaczący sposób rozwiążą problem, o którym pisze. Nie wiem czy znacie markę Itzala.pl , młodszą siostrę marki Velux, wiodącego producenta okien dachowych. Oferuje ona ekonomiczne i bardzo dobrej jakości rolety, które osobiście polecam.
Okna dachowe można zasłonić markizami okiennymi, które stanowią barierę dla promieni słonecznych i uniemożliwiają im dotarcie do szyby okiennej. Markizę montujemy na zewnątrz okna jak na przykładzie poniżej:

9

Takie rozwiązania znajdziecie w ofercie firmy Itzala.pl

Jeśli chodzi o sterowanie nadmiernym naświetleniem, na rynku dostępne są rolety wykonane z materiału zaciemniającego tworząc idealne warunki do spania w sypialni. Doskonale sprawdzają się zarówno w nocy, jak i w przypadku drzemki dzieci w ciągu dnia.

8

Rolety zaciemniające firmy Itzala.pl

Dla dzieci wyprodukowano specjalną serię zaciemniających rolet z bohaterami bajek Disneya. Sprawdźcie sami dostępne motywy pod tym linkiem – Kolekcja Disneya Itzala.pl.

 

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook