Urządzamy przedpokój

Przedpokój powinien być wizytówką każdego domu i mieszkania. Niestety bardzo często jest traktowany trochę po macoszemu. Z czego może to wynikać…?

Najczęściej przedpokoje w naszych mieszkaniach są małe, nieforemne i ciemne. Co za tym idzie bardzo ciężko je zaprojektować tak, by były efektowne a przy tym pojemne i pomysłowe. Z tego powodu myślenie o aranżacji tego pomieszczenia zostawiamy sobie zawsze na koniec. Wbrew pozorom to bardzo strategiczne miejsce, ponieważ to właśnie tam muszą się zmieścić wszystkie nasze kurtki, płaszcze, buty i akcesoria .Często znajdują tam miejsce narzędzia, deski do prasowania, suszarki na pranie …..nie wspominając nawet rzeczy, które mogłyby spokojnie znaleźć się w piwnicy …..ale nie ma czasu by je tam wynieść ☺ Dlatego upychamy, przekładamy i narzekamy na brak miejsca.

Warto zatem zastanowić się ile faktycznie potrzebujemy szaf, szafek na buty, pojemników i schowków, by unikać niepotrzebnych stresów. Jeśli jesteśmy w szczęśliwym ☺ posiadaniu małego, ciemnego przedpokoju, pomalujmy go na jakiś jasny kolor, który powiększy tę przestrzeń. Zaplanujmy pojemną szafę tak, by pomieściła wszystko to o czym wspominałam wcześniej. Jeśli nie mamy miejsca na lustro wiszące, to może warto przykleić prostą taflę do ściany, która z pewnością wpisze się w otoczenie i sprawi, że będzie się ono wydawać nieporównywalnie większe. Nie zapominajmy o wieszakach na kurtki.Na rynku jest wiele ciekawych form, które nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale także będą doskonałym miejscem do przechowywania.

W przypadku dużych przedpokojów jest zdecydowanie łatwiej, ponieważ możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Możemy pomalować ściany na ciemny kolor, zrobić ciekawe zabudowy szaf i szafek o nietypowym kształcie. Być może uda się wygospodarować miejsce na siedzisko, które uprzyjemni zakładanie butów nam samym i naszym dzieciom. Na ścianie najbardziej reprezentacyjnej możemy postawić jakąś konsolę z szufladami, która pomieści klucze, dokumenty i drobne akcesoria typu rękawiczki, apaszki itp. Tuż nad nią powieśmy jak największe lustro, na tle którego mogą stanąć jakieś dekoracyjne lampy z ciepłym światłem, które od razu po wejściu do domu będzie wprowadzało nas w odpowiedni nastrój. Z pewnością więcej możliwości daje nam wymyślenie i wykonanie szafki u stolarza na zamówienie. Nie zawsze jednak mamy na tyle dużo wyobraźni przestrzennej by samodzielnie to zaplanować. W takim przypadku z pomocą wychodzą rozwiązania gotowe.

Poniżej kilka inspiracji i propozycji ze sklepów specjalnie dla Was.

Kaspian_05_korytarz_wengehd

Meble możecie znaleźć tu

m130_flames1_bi_bip_a_2

Ten zestaw możecie kupić tu

wektra_hd_2

Gotowe szafy możecie kupić tu

Porto_przedpokoj

Meble możecie kupić tu

KaspianSonomaPrzedpokoj_A3_renderinghd

Zestaw ten możecie znaleźć tu

S214_ANTWERPEN_MSJ_SOL_1hd

Meble możesz dostać tu

Tekst powstał w ramach współpracy z  unnamedBRW

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook