Rewitalizacja kaplicy

Dziś zachwyćcie się miejscem jak z bajki. W wiekową, gotycką kapliczkę na angielskich bezdrożach, tchnięte zostało nowe życie. Efekt jest niesamowity.

Niewielka kaplica (The Chapel on the Hill) położona jest w Middleton-in-Teesdale w Anglii. Jej rewitalizacji podjął się zespół architektów zrzeszonych w pracowni Evolution Design.

Architekci praktycznie nie zmieniali bryły budynku. kamieni na elewacji, dachu. Zmodernizowali okna, jednak pozostawili ich strzelisty, zakończony ostrym łukiem gotycki charakter. Na dachu wstawili okna połaciowe.

Wewnątrz wydzielili piętro, na którym znajdują się sypialnie i łazienki. Wnętrze jest nowoczesne, lekkie i jasne. Króluje biel, łączona z drewnem, czernią i mocnymi kolorami. Zachowane zostały wewnętrzne elementy konstrukcji, które podkreślają osobliwy charakter tego miejsca.

Dawna kaplica leży w otoczeniu pięknego, pagórkowatego, zielonego krajobrazu, charakterystycznego dla angielskich pejzaży. Piszę o tym, bo to niesamowite miejsce funkcjonuje jako dom wiejski pod wynajem przez Airbnb. Sprawdźcie sami, oferta nie jest zabójcza a wrażenia z pobytu na pewno będą nie zapomniane!

AIRBNB  🙂

Boutique-Chapel-on-the-Hill_1

Boutique-Chapel-on-the-Hill_2

Boutique-Chapel-on-the-Hill_3

Boutique-Chapel-on-the-Hill_4

Boutique-Chapel-on-the-Hill_5

Boutique-Chapel-on-the-Hill_6

Boutique-Chapel-on-the-Hill_7

Boutique-Chapel-on-the-Hill_8

Boutique-Chapel-on-the-Hill_9

Boutique-Chapel-on-the-Hill_10

Boutique-Chapel-on-the-Hill_11

Boutique-Chapel-on-the-Hill_12

Boutique-Chapel-on-the-Hill_13

Boutique-Chapel-on-the-Hill_14

Boutique-Chapel-on-the-Hill_15

Boutique-Chapel-on-the-Hill_16

Boutique-Chapel-on-the-Hill_17

Boutique-Chapel-on-the-Hill_18

Boutique-Chapel-on-the-Hill_19

Boutique-Chapel-on-the-Hill_20

via Evolution Design

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook