Polak potrafi – po polskim designie podróży ciąg dalszy

Chcecie przekonać się jak miewa się polski design we wnętrzarstwie? Zapewniam Was, że nieźle.

Pamiętacie tekst sprzed kilku miesięcy, w którym zaprezentowałam Wam przykłady dobrego, rodzinnego designu? Dla przypomnienia, możecie przeczytać go tu.

Pisałam wtedy m.in. tak : „Projektując wnętrza, dobierając konkretne produkty wyposażenia dla swoich klientów, szczerze mówiąc, nie zwracam uwagi na kraj ich pochodzenia. Niestety w przeważającej mierze nie są to produkty polskie. Poza niszowymi inicjatywami, które, co stwierdzam z niemałym żalem, są drogie w sposób nieadekwatny do jakości, jest kilka pozycji, które zwróciły moją uwagę.”

Ostatnio, mam nadzieję w skuteczny sposób przekonałam Was, że mamy się jednak czym pochwalić i nie powinniśmy mieć kompleksów. Dziś ciąg dalszy rezulatatów moich poszukiwań.

Co cieszy mnie – architekta, który musi skrupulatnie pilnować budżetu wyznaczonego przez zleceniodawcę – to fakt, że prezentowane produkty są w zupełnie przyzwoitej cenie a ich jakość nie odbiega od światowych standardów. A więc zaczynamy, uwaga – Polak potrafi, podejście drugie.

1. Sofa rozkładana Topic, w cudownych wariacjach kolorystycznych

topic-2-os-rozkładana-morski topic-2-os-rozkładana-morski (1)

topic-2-os-rozkładana-morski (2) topic-2-os-rozkładana-morski (3) topic-2-os-rozkładana-morski (4)

topic-2-os-rozkładana-morski (5)

Znajdziecie ją tu

2. Przepiękne pufy Coral – zachęcającające do relaksu i zwolnienia tempa. Inspirowane organicznymi strukturami i podwodną kolorystyką.

meesh_3

meesh_2

meesh_1

Znajdziecie je tu

3. ZUCH to stalowy stolik dwublatowy na trzech nogach zakończonych dębowymi gałkami. Górny blat jest obrotowy, z praktycznym pojemnikiem na pisaki, kredki, długopisy, można w nim umieścić bukiet kwiatów do zasuszenia lub zwiniętą gazetę.

moro_10

zuch_1a

Możecie zobaczyć go również tu

4. Fotel Harry – wyjątkowej urody mebel w stylistyce lat 60-tych. W całości sztuka handmade! Do tego cudne pastelowe kolory.

harry-nordic-pink (2)

harry-nordic-pink (1)

harry-nordic-pink

harry-nordic-pink (3)

Znajdziecie je tu

5. Nowoczesny stolik kawowy Estimo – prosta konstrukcja z korkowym blatem.

estimo-korek-l-czarny (3)

estimo-korek-l-czarny (2)

estimo-korek-l-czarny (1)

estimo-korek-l-czarny

Możecie go zobaczyć tu

6. Wielofunkcyjna komoda Pult – jak czytamy w opisie produktu: „Mebel do przechowywania z dwiema identycznymi kolumnami szuflad. Może z niego bezkonfliktowo korzystać dwóch lub dwoje użytkowników na zasadzie „panie na prawo, panowie na lewo”. Kilka rozmiarów szuflad ułatwia przechowywanie przedmiotów różnej wielkości.”

pult_k_2

pult_k_3

pult_k_4

pult_k_laskowska

Więcej możecie zobaczyć tu

7. Stół ZX – piękny, lekki, bezpretensjonalny mebel, który sprawdzi się zarówno w sali konferencyjnej, restauracji jak i jadalni. Podstawa w cudnym, mętowym kolorze.

zx-okr-120-biały-podst-pastel-zielony zx-okr-120-biały-podst-pastel-zielony (3)

zx-okr-120-biały-podst-pastel-zielony (2)

Możecie zobaczyć go tu

I jak wrażenia?

Magda

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook