Jakie kolory mają polskie wnętrza?

Dzięki wynikom badań przeprowadzonych przez Westwing Home&Living możecie dowiedzieć się jak mieszkają Polacy. Dziś rzecz o kolorach w polskich wnętrzach...

A jakie kolor ma Twoje wnętrze? Jakiego koloru sa wnętrza,  w których bywasz, które odwiedzasz, gdzie jesz, odpoczywasz lub spotykasz się ze znajomymi?

Dobrze wiemy, że kolor ma znaczenie. Również we wnętrzu. Buduje nastrój i indywidualną atmosferę. Może wyciszać, tonować i neutralizować, być łagodnym tłem lub wręcz przeciwnie, może dominować czy nawet przytłaczać.

ghezzini

Westwing

Weswing Home&Living przeprowadził ankietę wśród Polaków w celu zbadania jak mieszkają nasi rodacy, co lubią, w czym gustują oraz jak chcieliby mieszkać. Wyniki oraz poruszane zagadnienia są niezwykle ciekawe, więcej możecie o nich przeczytać w linku poniżej:

https://www.westwing.pl/wyniki-badan-jak-mieszkaja-polacy/

Jednym z pytań, które zadano Polakom było: „W jakich kolorach są poszczególne pomieszczenia w Twoim mieszkaniu?”.

I co się okazuje? Otóż w polskich wnętrzach najczęściej spotykanym kolorem jest biel! Jako architekt wnętrz mogę być z nas tylko dumna. Chociaż w głębi serca obawiam się, że w większości przypadków nie jest to świadomy wybór a raczej brak pomysłu na wnętrze lub potrzeby na zmianę. Według odpowiedzi ankietowanych biel króluje w 26% polskich salonów, 40% kuchni, 27% sypialni, 28% korytarzy oraz 26% łazienek.

Port Maine (Private Label)_Mood_Final

Westwing_Mood_Kleinmoebel_FINAL_3_1

Westwing

O drugie miejsce walczy beż i kolor szary, ida niemal łeb w łeb 🙂 Oceniam to jako pozytywną tendencję i podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości szarość może ten wyścig z beżem wygrać. Polacy, zwłaszcza Ci, którzy urządzają swoje pierwsze własne wnętrza, chętnie podążają za światowymi trendami i ich wybór pada na przeróżne odcienie szarości, w każdym rodzaju pomieszczeń.

Westwing_Mood_Damai

4.Westwing_Magazin_Bett_5_UNRETOUCHED

Westwing_Mood_Lampenmix_FINAL_1

Westwing

Polacy, jak wynika z badań, ostrożnie podchodzą do zdecydowanych kolorów w swoich wnętrzach. Tylko 3% ankietowanych zadeklarowało, że w ich salonie dominuje niebieski, u kolejnych 3% – kolor zielony. Z większą śmiałością stosujemy kolor w łazience (8% niebieski, 6% zielony) oraz w sypialni (8% fiolet, 6% niebieski).

Wszystkie odpowiedzi dotyczące kolorów polskich wnętrz znajdziecie w linku poniżej:

https://www.westwing.pl/kolory-w-polskich-domach/

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook