Jak szybko zmienić swoje wnętrze? Czyli o dywanach słów kilka…

Zastosowanie dywanu we wnętrzu to jeden z najszybszych sposobów na zmianę wystroju całego pomieszczenia. Jednak kluczem do sukcesu jest jego odpowiedni dobór.

Bardzo łatwo odebrać urok nawet najpiękniejszemu wnętrzu stosując dywan o złym kształcie, kolorze czy wymiarze. Dlatego przed zakupem należy dokładnie przemyśleć ten ruch. Ważnym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności to określenie jego funkcji. Czy ma on być elementem typowo dekoracyjnym czy może raczej praktycznym, zasłaniającym jakieś newralgiczne miejsca, narażone na szybkie zniszczenie….?

Jakie by ono jednak nie było, nie ma wątpliwości co do tego, że z pewnością  warto kupować  dywany unikatowe i niepowtarzalne .Na rynku można znaleźć wiele ciekawych egzemplarzy, które imponują swoją kolorystyką, sposobem wykonania i jakością .

Bardzo ciekawe propozycje ma firma Sukhi – www.sukhi.pl

Jeżeli szukacie czegoś niebanalnego i jedynego w swoim rodzaju, koniecznie odwiedźcie ich stronę. Uwagę zwracają przede wszystkim urokliwe dywany z filcowych kulek dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.

11

Kształt oraz wymiar może być dowolny .Takie rękodzieło z pewnością sprawi ,że nasze mieszkanie będzie po prostu piękne i przytulne.

333

Dziecko-zdjęcie-na-dywany

Więcej propozycji znajdziecie pod tym linkiem: DYWANY Z FILCOWYCH KULEK

Jeśli jednak nie jesteście tak odważni i boicie takiego szaleństwa kolorów na swoich podłogach, proponuję zacząć  od czegoś spokojniejszego. Stonowane, neutralne kolory będą gustownym dopełnieniem w aranżacji wnętrza. Poniżej kilka przykładów, więcej propozycji znajdziecie pod linkiem: WEŁNIANE DYWANY PĘTELKOWE

 

Sukhi-felted-woolen-loop-rugs-2

Sukhi-felted-woolen-loop-rugs-3

Na uwagę zasługują również dywany z ciętego filcu : ZNAJDZIECIE JE TUTAJ ;  podobnie jak te wykonane z kulek będą wyglądały niezwykle oryginalnie i z pewnością zachwycą niejednego. Istne szaleństwo 🙂 Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, nawet tych monochromatycznych jako kolorowy, ożywiający akcent.

d3

W przypadku wnętrz, w których zastosowano już dużo kolorów można dobrać dywan w kolorach neutralnych …, np. takich:

d4

z filcu ciętego lub coś równie łagodnego czyli motyw kamieni, który wspaniale sprawdzi się we wnętrzach gdzie wykorzystano materiały naturalne tj. drewno ,czy właśnie kamień . Cudnie ocieplą podłogę.  Zobaczcie sami.

 

Sukhi-stone-rugs-1

Sukhi-stone-rugs-3

stone-rugs-india

Więcej propozycji pod tym linkiem: DYWANY STONE

Zachęcam do odwiedzenia strony producenta. Z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie. Dywany są przepiękne i z pewnością będą zupełnie wyjątkową dekoracją Waszych wnętrz. Nas całkowicie zachwyciły.

 

 

 

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook