Jak mogłoby wyglądać wnętrze igloo?

Apartament znajduje się w Zhangjiakou, popularnym kurorcie narciarskim, położonym 160 km na północ od Pekinu. Atmosfera wnętrza to wynik inspiracji... obrazami jakie maluje przyroda podczas topienia śniegu na wiosnę. :)

The Snow Apartment, fascynujące wnętrze rodem z krainy śniegu, niczym cudownie ukształtowne przez naturę igloo…

 

Głównym elementem aranżacji są białe muszle, które niczym zaspy śnieżne pokrywają sufity i ściany. Płynnie biegną po wszystkich powierzchniach i naturalnie odkrywają przed gośćmi kolejne pomieszczenia i zakamarki. Podobnie jak w naturze, tuż za oknami, wewnątrz malują się pagórki i doliny. Białe, krzywe powierzchnie poprzecinane są prostymi, drewnianymi skrzyniami.

Zakrzywione powierzchnie płynące przez wnętrze, tworzą hybrydowe przestrzenie publiczne i prywatne pokoje. Apartament mieści 7 pokoi, dużą szatnię połączoną z przechowywalnią sprzętu narciarskiego, łazienki i położony centralnie rozległy salon. Na piętro z sypialniami prowadzą spiralne schody, skąd jest dostęp do dużego tarasu na dachu. Bajka.

Jeszcze kilka ujęć z budowy. Falujące płaszczyzny pokryte są ręcznie! tynkiem, co w efekcie daje szorstkie i bardzo naturalne wykończenie. Korzystanie z tynków gipsowych i lokalna, zupełnie unikatowa wiedza rzemieślnicza w tym zakresie, mają długą tradycję w północnej części Chin, dzięki czemu możliwa jest realizacja tak karkołomnych projektów.

Via: https://www.behance.net/

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook