Historia pewnej meblościanki

Zobaczcie jak powstawała meblościanka szyta na miarę.

Pamiętacie te koszmarki? W niejednym polskim domu pewnie wciąż jeszcze stoja i dumnie eksponują kryształy za szybką, rekodzieło na półeczkach a w barku (na kluczyk) kryją się markowe alkohole. Meblościanki zaspokajały jeszcze stosunkowo niedawno potrzeby domowników na przechowywanie przedmiotów a raczej potrzeby te były dostosowane do możliwości meblościanki :).

12dc4d_mebloscianka-lata-60-prl-marzenie--zdjecia

 

Niedawno stanęliśmy przed zadaniem zaprojektowania zabudowy regałowej. Jest ona dostosowana w 100% do potrzeb domowników. Wytyczne były sprecyzowane. Najważniejsze w tym domu są książki i miejsca na nie powinno być odpowiednio dużo. Większość pól jest otwarta na ich ekspozycję. Inne rzeczy, już nie tak istotne, ale jednak potrzebne, schowane są w szafkach i zamknięte drzwiczkami. Niektóre pola wypełniają szuflady.

Regał jest stosunkowo głęboki, ma 40 cm ale wizualnie nie zabiera przestrzeni. W wersji podstawowej wszystkie drzwiczki są białe ale w związku z tym, że fronty są łatwo demontowalne przygotowane zostały również wersje kolorowe! Regał może mieć akcenty żółte, czerwone albo niebieskie!

 

1

Tak, ten obraz będzie tu pasował!

2

Wersja podstawowa: białe fronty, biały korpus. Jedynie krawędzie podziałek w regale są drewniane.

3

Drabina to pozostałość po wcześniejszych właścicielach mieszkania. Miała wylądować w kontenerze ale okazało się, że do regału pasuje idealnie. Może również służyć jako podstawka pod kubek z herbatą, doskonałą do lektury na fotelu.

44

55

 

 

Wersja regału z żółtymi frontami. Do wykorzystania są jeszcze czerwone i niebieskie drzwiczki.

 

6

DSCF0674

Pozostała część mieszkania utrzymana jest konsekwentnie w bieli z akcentami kolorystycznymi.

Projekt: Studio Aranżacja

Podoba Ci się takie rozwiązanie? Szukasz podobnego do swojego wnętrza? Skontaktuj się z nami! KONTAKT

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook