Ekologiczna bateria

Czym kierujecie się wybierając baterię zlewozmywakową? Czy ważny jest dla Was jedynie jej design aby jak najlepiej prezentowała się w Waszej wymarzonej kuchni...?

Jeśli tak właśnie jest, bardzo się cieszę, że trafiliście na mojego bloga i czytacie właśnie TEN artykuł. Oczywiście, wygląd baterii jest szalenie ważny a z mojego punktu widzenia, jako projektanta wnętrz – najważniejszy. Jest ona niczym wisienka na torcie, zwłaszcza w minimalistycznych, nowoczesnych kuchniach, gdzie niewiele elementów jest wyeksponowanych na tle gładkich frontów szafek… Musi zatem być wyjątkowa!

Warto jednak przy wyborze odpowiedniego modelu baterii wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt. Mam na myśli ekologiczność. Być może jest to pojęcie dość abstrakcyjne w kontekście samego urządzenia, pewnie dla większości z Was ekologiczne bądź nieekologiczne jest dopiero odpowiednie z niego korzystanie. Okazuje się jednak, że jest inaczej.

Chciałabym podzielić się z Wami pewnym odkryciem w tej dziedzinie – baterią Cassino VerdeLine marki Ferro. Na czym polega jej ekologiczność? Dzięki specjalnemu perlatorowi wypływająca woda miesza się z powietrzem, dzięki czemu otrzymujemy szeroki strumień wody przy ograniczeniu jej zużycia o połowę. Nie tracimy zatem na komforcie korzystania z baterii a zyskujemy zasadniczą oszczędność wody. Kolejnym ekologicznym bajerem jest dwustopnicowa głowica ceramiczna, umożliwiająca ustawienie strumienia ekonomicznego. Wyposażono ją w ogranicznik przepływu oraz system kontroli ciepłej wody. Możemy zatem samodzielnie ustawić maksymalny wypływ ciepłej wody, co ma bezpośredni wpływ na kontrolowane (czyli mniejsze) zużycie energii elektrycznej.

A wracając do wyglądu baterii, bo jest to przecież szalenie ważne… Uważam, że jest naprawdę wyjątkowa. Ma niebanalny kształt i ładne proporcje. Zresztą, oceńcie sami.

Cassino VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojaca

Cassino VerdeLine BCS4VL

Zlewozmywak granitowy Mezzo_ jednokomorowy 78x51 cm bialy DRG5178W_Cassino VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojaca_bcs4vl

Zlewozmywak granitowy Mezzo_ jednokomorowy 78x51 cm bialy DRG5178W_Cassino VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojaca_bcs4vl_

Link do baterii

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook