Betonowe dodatki do wnętrz

Nie, nie pomyliłyśmy się w tytule. Wychodząc naprzeciw panującym trendom w aranżacji wnętrz, wyszukałyśmy dla Was oryginalne dodatki. Betonowe.

A czy wiecie, że beton ma bardzo bogatą historię, sięgającą aż po czasy Rzymskie. I choć jeszcze do niedawna był materiałem czysto konstrukcyjnym  wykorzystywanym wyłącznie w budownictwie , od kilku lat  zaczęto dostrzegać jego walory estetyczne oraz nieograniczone możliwości również we wnętrzach… 

Beton architektoniczny stał się elementem dekoracyjnym w przestrzeniach nie tylko użytkowych, ale także mieszkalnych. Grono jego entuzjastów powiększa się chociażby ze względu na jego niepowtarzalną  formę. Każda płyta wylewana jest oddzielnie co sprawia, że za każdym razem powstały na niej wzór różni się od poprzedniego. Efektownie prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych. Doskonale wygląda w zestawieniu z kontrastowymi powierzchniami, zarówno jeśli chodzi o strukturę jak i o barwę, np. przy ciepłych, drewnianych elementach. Inne ciekawe połączenie chropowatego i strukturalnego betonu to białe, gładkie powierzchnie. Efekt robi wrażenie.

1

PROJEKT: STUDIO ARANŻACJA

2

STUDIO ARANŻACJA

3

PROJEKT: STUDIO ARANŻACJA

Beton jest materiałem bardzo lubianym przez architektów i dekoratorów wnętrz. Coraz częściej udaje się nam namówić naszych klientów na jego wykorzystanie we wnętrzach. Ale architektura to nie wszystko . Sztuka użytkowa i nowoczesny design również nie pozostają w tyle, oferując nam coraz to ciekawsze wzory. Na rynku dostępne są betonowe płytki, lampy i uwaga, uwaga – betonowe naczynia, zegary i doniczki! 

Dobrze jest zestawiać betonowe dodatki z kontrastowymi elementami, w podobnej konwencji, o której pisałam wcześniej. Betonowa misa na drewnianym meblu czy betonowa lampa na tle białej, gładkiej powierzchni będą prezentowały się fantastycznie!

4

5

6

7

8

9

10

11 12 1315

Wszystkie zaprezentowane powyżej produkty możecie kupić w sklepie: I LIKE BETON

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook