5 błędów przy urządzaniu łazienki, których sobie nie wybaczysz

Remont łazienki to zawsze duży wydatek, stres i wielkie obciążenie dla domowników. Co zrobić żeby ten uciążliwy proces był jak najmniej bolesny a jak najbardziej satysfakcjonujący?

Dziś skupimy się przede wszystkim na kwestiach praktycznych. Jak już wspomniałam, przy gruntownych remontach a takim bez wątpienia jest remont łazienki, warto przemyśleć każdy krok dokładnie, bo konsekwencje błędnych decyzji mogą być wyjątkowo uciążliwe.

Zaczynamy.

  1. Biała fuga między płytkami podłogowymi.

Wiem, wiem, że na rynku dostępne są fugi epoksydowe, dużo bardziej odporne na zabrudzenia niż cementowe, ale wciąż nie dające gwarancji idealnie białych paseczków na naszej podłodze. Brudzą się szybko a ich czyszczenie jest wciąż bardzo pracochłonne. Szorowanie fug szczoteczką do zębów to nie mit, zresztą praktykowany zapewne przez niejednego i niejedną z Was. Zupełnie inna historia dotyczy fug na ścianach. Te nie są narażone w takim stopniu na zabrudzenia jak podłoga. Co zatem robić jeśli jesteśmy rozkochani w białych aranżacjach łazienek, gdzie w kolekcji występują białe płytki podłogowe? Moja rada – zmienić płytki podłogowe. Naprawdę warto. Nie będziemy niewolnikami brudnych fug, które na białym tle wyróżniają się wyjątkowo wyraziście. Pamiętajcie, że aranżując łazienkę nie musicie trzymać się kurczowo wszystkich płytek z wybranej kolekcji producenta. Poniżej przykład aranżacji łazienki z szarymi, betonowymi płytkami i SZARĄ FUGĄ pomiędzy nimi w zestawieniu z białymi płytkami ściennymi.

Lub… zaaplikować fugę innego koloru, delikatnie szarą lub kontrastowo czarną, w zależności od klimatu aranżacji.

01_fin2-5

Projekt: Studio Aranżacja

02_fin2-7

Projekt: STUDIO ARANŻACJA

2. Brak dostatecznego oświetlenia

Nawet jeśli oświetlenie sufitowe obsługują mocne żarówki, zawsze warto zaplanować dodatkowe oświetlenie w strefie lustra/ umywalki.  Światło mające źródło na ścianie inaczej doświetla twarz czy sylwetkę i jest zdecydowanie bardziej komfortowe niż światło z góry.

04_fin-3

 PROJEKT: Studio Aranżacja

n16

PROJEKT: Studio Aranżacja

 

3. Płytkowanie wszystkich ścian od podłogi do sufitu

Nie, nie i jeszcze raz nie. Łazienka nabiera przyjemnego, pokojowego charakteru kiedy dacie jej trochę oddechu. Płytki nie muszą iść do samego sufitu, w zupełności wystarczy jeśli kończą się na wysokości 210- 230 cm w strefach prysznica i znacznie niżej, do ok. 120 cm w strefie umywalki. Poza tym ładnie i estetycznie wyglądają powierzchnie gładkie, malowane – koniecznie FARBĄ DEDYKOWANĄ DO ŁAZIENEK, odporną na wilgoć i łatwo zmywalną.

n22

n23

PROJEKT: STUDIO ARANŻACJA

4. Brak miejsca na suszenie ręczników

Bardzo wygodnym i popularnym rozwiązaniem na ogrzewanie w łazience jest ogrzewanie podłogowe. Mimo, że nie jest to konieczne, warto nie rezygnować jednak z grzejnika – najlepiej takiego, który ma możliwość pracy w dwóch trybach, z podłączeniem do prądu. Brak takiego miejsca na suszenie może być prawdziwym utrapieniem.

wiz_lazienka-duza

PROJEKT: Studio Aranżacja

 

5. Wybór tańszych i kolizyjnych elementów podtynkowych

Na czym jak na czym, ale na bateriach – ZWŁASZCZA TYCH PODTYNKOWYCH, stelażach do podwieszenia miski wc czy odpływie w posadzce nie można oszczędzać. Zwracajcie uwagę na ilość lat objętych gwarancją, czytajcie opinie o produktach i komentarze. Zły wybór tańszego zamiennika, zemści się na Was kilkukrotnie bo wiąże się z demolką 🙁

wiz_lazienka-duza-2

PROJEKT: STUDIO ARANŻACJA

Akcja Aranżacja

Autorzy

Facebook